Whatsapp
 

Trafikte Direksiyon Dersi

Direksiyon derslerini 08:00- 21:00 saatleri arasında istediğiniz saatte ders alabilirsiniz. Bunun için önceden randevu alarak size uygun saatlerde yerinizi ayırtmanız gerekir. Özel direksiyon dersleri bir gün içerisinde en az iki saatlik seanslar halinde verilir.
Trafikte Direksiyon Dersi
  • Araca binildiğinde yapılacaklar
  • Aracı kullanırken yapılacaklar
  • Aracı durdururken yapılacaklar
  • Park etme yöntemleri ve taktikleri
  • araç üzerinde bulunan göstergeler
  • ve daha fazlası için....
Hemen Kayıt Ol

Trafikte Direksiyon Dersi

Ehliyet aldınız ancak cüzdanınızda taşıdığınız bir belge olmaktan öteye geçemedi mi? Trafiğe çıkma cesaretini kendinizde bulamıyor musunuz? Araç kullanmayı öğrendiniz ancak kalabalık trafikte güvenli sürüş sağlayıp sağlayamayacağınız konusunda tereddütleriniz mi var? Yaşadığınız bir kaza sonrası cesaretiniz mi kırıldı? Tüm bu sıkıntılara firmamız tarafından verilen özel direksiyon dersi sayesinde son veriyoruz. Alacağınız özel dersle birlikte trafiğe çıkma ve dilediğiniz cadde ve sokakta araç kullanma cesareti bulabilir ve direksiyon hâkimiyeti konusunda kendinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Firmamızda hem manuel hem de otomatik vitesli araçlar için özel direksiyon dersi veriliyor. Dersler, trafikte kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak şekilde araç kullanma konusunda destek olmayı amaçlıyor. Araç kullanmayı en iyi şekilde öğrenmenizi ve kendinizle birlikte trafikte yer alan diğer araç sahipleri ve yayaları tehlikeye atmayacak güvenli bir kullanım sağlamanızı hedefliyoruz.

Firmamızdan ders alacak olan kişiler hangi ehliyete sahip olduklarına bağlı olarak eğitimden geçiyor. Dersler sırasında trafik bilgisinden levhalara birçok konuda bilgi veriyor ve uygulamalı olarak trafikte araç kullanımı, geri gelme, dönüş ve park gibi aktif kullanım gereklerini gösteriyoruz.

Özel derslerde merak konusu olan bir husus da ders sırasında hangi araçların kullanılacağıdır. Firmamızın araçları ile ders almayı tercih edebileceğiniz gibi, kendi aracınızla ders alıp tek başınıza trafiğe çıkacağınız dönemler için aşinalık kazanmayı da tercih edebilirsiniz. Dersler eğitim almak üzere bize başvuran kişilerin programına uygun olacak şekilde planlanabiliyor. Bu sayede önemli işlerinizi aksatmadan ders alma fırsatı yakalamanız mümkün oluyor.

Ders programı belirlenirken öncelikle sürücünün bilgi düzeyi belirlenir. Ayrıca sürücünün stres ve gerginlik gibi psikolojik durumu ile heyecanlandığında ya da olumsuz bir durumla karşılaştığında verdiği tepkiler dikkate alınır ve seviye belirlenir. Bu kapsamda Dersin hangi noktadan başlaması gerektiğine karar verilir. Bilgi ve psikoloji bakımından yeterli düzeyde değilseniz doğrudan şehir içi kalabalık bir caddeye çıkmak yerine hazırlık süreci sağlanır. Derslerin ne kadar süreceği ise sizin bu konuda göstermiş olduğunuz gelişime ve talebinize bağlı olarak belirlenir. Eğitim boyunca yalnızca aracı kullanmayı değil, aksamını ve park etmeyi de öğrenirsiniz. Düz park etmenin yanı sıra, geri geri park etme, dar alanda park gibi birçok kişinin zorlandığı hususlarda becerinizi geliştirebilirsiniz. .